2021. szeptember 15-17. Spirit Hotel Sárvár*****
7. Smart Factory ConnAction konferencia
[ipar 4.0 konferencia]
ipar 4.0
A Smart Factory ConnAction egy ízig-vérig ipar 4.0 konferencia, melyet idén már 7. alkalommal rendezünk meg. Az elmúlt év minden szempontból rendhagyó volt, így ezúttal olyan megoldásban gondolkodunk, amely egyszerre képes a hagyományos rendezvények előnyeit biztosítani, ugyanakkor alkalmazkodik az új igényekhez. Ezért idén a konferenciát hibrid formában tesszük elérhetővé, Te pedig eldöntheted, hogy élőben, vagy távolról csatlakozol. A programot, az előadások és kerekasztalbeszélgetések mellett számos interaktív workshoppal és gyárlátogatással színesítjük, az iparági szakértőinkkel pedig megvizsgáljuk, hogy mik a legfontosabb lépések, melyeket meg kell tenni az ipar 4.0 felé vezető olyakor igen rögös úton. A konferencián a megszokott kötetlen, őszinte stílusban beszélünk a nehézségekről, és osztjuk meg egymással tapasztalatainkat.
A ConnAction konferenciák során megszokott networking lehetőségek biztosítására ezúttal is gondoltunk, ebben az online tér sem akadályoz meg minket. Az Eventmobi alkalmazással - akár személyesen látogatsz el, akár távolról csatlakozol - lehetőséged van már 2 héttel a konferencia előtt a teljes program megszervezésére: előadások és szakmai programok kiválasztására, valamint időpont egyeztetésre a kiállítókkal továbbá más delegáltakkal, akikkel így információt és tapasztalatot lehet cserélni az iparági kihívásokat illetően. A konferencia résztvevői közül a legtöbben Hozzád hasonló problémákkal és kihívásokkal néznek szembe, így a rendezvényen használt alkalmazás segítségével a kijelölt meeting pointokon, vagy akár egy gyors 1-1 videó megbeszélés során tudsz más résztvevőkkel időpontot egyeztetni, és felvenni a kapcsolatot.
A szerda délutáni programot párhuzamosan - online és offline is -zajló, kis csoportos (12-15 fő) szakmai workshopoknak szenteljük. Idén is változatos témaköröket válogattunk össze. Válaszd ki a számodra legrelevánsabbakat, és jelentkezz be az applikáción keresztül! Számítunk az aktív részvételedre!
A Spirit Hotel Thermal Spa 10000 m2-es wellness-részlege garantálja majd, hogy a szakmai programok mellett kikapcsolódni is tudjunk. A csütörtöki napon erre dedikálunk külön időt, hogy legyen idő feldolgozni a sok beérkező információt. A konferencia második napjának reggelén pedig - hűen a már kialakult hagyományhoz - idén is futunk egyet az ipar 4.0-ért.
[ipar 4.0 tapasztalatok]
Speakers
A Smart Factory ConnAction egy igazi ipar 4.0 konferencia. Előadóink nem arról beszélnek, hogy "mi is az az ipar 4.0?", hanem már megvalósult megoldásokat, konkrét esettanulmányokat mutatnak be, továbbá a panel beszélgetések során is a tapasztalatok megosztása kerül előtérbe.
[SAS, Presales Manager]
[Black Cell, Information security auditor, head of compliance]
[Microsoft, Cloud Solution Architect]
[Com-Forth Kft., CEO]
[Oriana, Sales Manager]
[Head of Site QA, Hungary, Abacus Medicine]
[Black Cell, Ügyvezető]
[Bonafarm, Chief Information Security Officer]
[Com-Forth Kft, Alkalmazásfejlesztő mérnök]
[Bonafarm, Head of automation department ]
[Alverad, Ipari kiberbiztonsági szakértő]
[Grepton, Kereskedelmi Igazgató]
[Microsoft, MVP]
[Com-Forth, Presales & Support mérnök]
[Foxconn, Director, Operations and Division Head]
[Neticle, Head Of Marketing]
[Microsoft, Sr. Industry Executive, Manufacturing]
[Com-Forth Kft., Alkalmazásfejlesztő mérnök]
[GE Digital, Channel Manager Central & Eastern Europe]
[IDC, Research Manager]
[Howmet, IT&ABS Manager ]
[Budapesti Corvinus Egyetem, Szakmai Vezető]
10:00 - 13:00
Az 1976-ban alapított márka prémium minőségű babatermékeivel a világ 60 országában van jelen. Az innovatív dizájnnal és magas szintű termékbiztonsággal rendelkező MAM Baby cumik, cumisüvegek és egyéb babatermékek javarészben a vaskeresztesi gyárból indulnak útjukra. Az üzemlátogatás során betekintést kaphatnak a MAM Baby termékek különböző festési, szerelési és csomagolási műveleteibe, illetve a speciális laborvizsgálati módszerekbe. A gyárban a MES rendszer bevezetése jelenleg egy pilot projekt keretében zajlik, így a résztvevők már tesztüzemben 7 gépsoron megtekinthetik a termelési adatgyűjtést. (Megjegyzés: a gyárlátogatás előtt a belépéshez egy negatív gyorsteszt szükséges. A tesztet a MAM Hungária biztosítja)
10:00 - 13:00
10,00-11,00 – Délelőtti Kávézás az Apícius Kávézóban, Vezérigazgatói köszöntő, szakmai bevezető előadás
11,00-11,40 – Minimanufaktúra látogatóközpont megtekintése (3D-s film és technológiai lépések bemutatása idegenvezetéssel)
11,40-12,30 – VIP Bemutatóterem megtekintése – Idegenvezetéssel
12,30-13,00 – Ebéd a Paletta Étteremben
13,00 – Szabad program (Múzeum, Viktória márkabolt, elutazás)
14:00 - 14:45
14:45 - 16:00
OT biztonsági workshop a Nozomi megoldásával
Rövid, elméleti síkon futtatott koncepcionális áttekintést követően a résztvevőknek lehetőség lesz kipróbálni magát, egy OT vonatkozású kiberbiztonsági incidens felderítésében és elhárításában. (Laptop szükséges csupán).
14:45 - 16:00
A workshop során a résztvevők segítségével egy képzeletbeli üzem karbantartási folyamatát digitalizáljuk: élőben 'fejlesztünk' egy karbantartó modult, az Oriana Low Coding folyamatautomatizációs platform elemeire támaszkodva.
Továbbá közösen átbeszéljük, hogy milyen vállalati folyamatirányítási területeken, mely problémák megoldására nyújt hatékony választ a technológia: termelés, QA, termékfejlesztés, vállalatirányítás, stb.
14:45 - 16:00
A gyakorlatok során lépésről lépésre vesszük át a folyamatfejlesztés eszközrendszerét. Kezdünk a kiindulási állapot analízisével, folytatjuk a fejlesztési irányok szabványos problémamegoldási technikák felhasználásával történő meghatározásával és végül az elért eredményeket validáljuk a gyakorlatban.
16:00 - 16:30
16:30 - 18:00
Amikor az ipar 4.0 és az IoT jegyében elkezdtük hálózatba kötni a gépeinket, gyártó berendezéseinket, elképesztő mennyiségű biztonsági rést és kockázatot hoztunk létre. A workshop célja, hogy ezeket az üzemi biztonsági kockázatokat közösen összeszedjük, és megnézzük, hogy a korszerű OT biztonsági megoldások (IPS / IDS) segítségével hogyan növelhető a biztonság egy olyan szintre, ahol már vállalhatóak a kockázatok. A workshop maximális létszáma 15 fő.
16:30 - 18:00
Az előadásunk célja, hogy bemutassuk mennyire rapid módon lehet, egyszerű és hatékony alkalmazásokat készíteni a gyártó cégek munkájának egyszerűbbé tételéhez, valamint automatizált üzleti folyamatokkal megtámogatni azokat.
16:30 - 18:00
Az ergonomia csak a lakossági célra szánt alkalmazások esetén fontos? Értelmezheztő a UX fogalma az ipariban? Miként segíti a predikció és a heurisztika a kezelőfelületek használatát? Mi az intuíciók és illúziók szerepe a jó HMI működésében? Csak néhány téma azok közül, melyeken keresztül belekóstolunk ebbe az izgalmas, nem is annyira új tudományágba. Csatlakozz hozzánk a workshopra és egy kávé valamint néhány példa mellett beszélgessünk róla!
18:15 - 18:30
18:30 - 20:00
"Icebreaking" - szakmai beszélgetés #1: Low-coding Vs full coding?
Fejlesztés során gyakran előkerül a dilemma: használjunk valamilyen dobozos szoftvert vagy low-coding platformot, éljünk a kötöttségekkel és a talán kicsit magassabb induló árral, de cserébe gyorsabban tudunk fejleszteni? Vagy kódoljunk le mindent, és lehet, hogy tovább tart, de minden pont olyan lesz, mint amit megálmodtunk? Ezt a fejlesztési stratégiai kérdést járjuk körbe a beszélgetés során. Moderátor: Thomas Schulz, GE.
"Icebreaking" - szakmai beszélgetés #2: Az AR/VR/MR megoldások gyakorlati alkalmazásai a gyártásban.
A beszélgetés során arra a kérdésre keressük a választ, hogy a rendkívül látványos, különböző kiállításokon gyakran előforduló virtuális / kiterjesztett / kevert valóság megoldások mekkora hozzáadott értékkel bírnak a gyártásban.
"Icebreaking" - szakmai beszélgetés #3: Az ipar 4.0 kiberbiztonsági aspektusai
Az ipar 4.0 térnyerésével egyre több kibertámadás is éri a gyárakat. Manapság már nem ritka sajnos a hazai gyárak elleni támadás sem. Ugyanakkor a kibertámadások elleni védelmi vonalak kiépítése még mindig gyerekcipőben jár. Hol érdemes elkezdeni? Mik legyenek az első lépések? Az erről folyó beszélgetést Gyebnár Gergő és Baranya Zsolt (BlackCell) moderálják.
"Icebreaking" - szakmai beszélgetés #4: Ipar 4.0 - marketing vagy szakmai tartalom?
Az ipar 4.0 remek hívószónak bizonyult az elmúlt évtizedben. Arról, hogy mi van a marketing mögött, már sokat beszélgettünk. De vajon létezhet-e a szakma marketing nélkül? Eléggé ismertté váltak volna az ipar 4.0-hoz kapcsolódó megoldások megfelelő kommunikáció nélkül? Pedig a kommunikáció...hát az semmi, ahhoz nem is kell mérnöknek lenni!
"Icebreaking" - szakmai beszélgetés #5: Esti MESe
Rengeteg gyár él mostanában MES bevezetési lázban. Legalábbis mi így látjuk. Ezért hasznosnak gondolunk egy olyan besztélgetést, amelynek során magas szintű szakmaiság mellett megvitatnánk az ehhez kapcsolódó tapasztalatokat. Vagy úgy is mondhatnánk, hogy: itt kötetlenül beszélgethetsz más MES MESterekkel, és a réMES szóviccektől sem kell megriadnod. A beszélgetést moderálja: Hrubi Gyula (Com-Forth)
9:15 - 9:30
9:30 - 10:55
9:30 - 9:55
Még alig dereng a fény az ipar 4.0-nak nevezett hosszú és kanyargós alagút végén, közben megjelent immáron másodszor az ipar 5.0 kifejezés. Az előadás során előre tekintünk a nem is olyan távoli jövőbe, megnézzük az aktuális trendeket, majd visszaérkezünk a hazai realitás talajára.
9:55 - 10:10
Big Data, Cybersecurity, AI, IoT - az utóbbi években a mindennapok meghatározó fogalmaivá váltak ezek a szavak. A Neticle szövegelemző eszközeivel azt vizsgálta, hogy az utóbbi években a magyar weben, közösségi portálokon, fórumokon milyen kontextusban foglalkoztak a témával, milyen trendeket fedezhetünk fel a tartalomban - vagyis mit gondolnak a területről a felhasználók?
10:10 - 10:35
A benchmarking régóta értékes eszköz a versenykörnyezetben működő vállalatok számára, és a legtöbb vertikális ágazatban, így a gyártásban is, gyakran elhangzanak azok a kérdések, hogy: Mit tesznek a versenytársaim a jelenlegi COVID okozta válság túlélése érdekében? vagy Mibe terveznek beruházni a versenytársaim az elkövetkező 12-36 hónapban?
Miután az IDC az év elején több mint 600 globális gyártónak tett fel ehhez hasonló kérdéseket, egyedülálló helyzetben van ahhoz, hogy összehasonlító adatokkal szolgáljon, és betekintést nyújtson abba, hogy melyek a gyártóközösség jelenlegi prioritásai.
10:35 - 10:55
10:55 - 11:25
11:25 - 12:30
11:25 - 11:45
A K2 nem csak a Föld második legmagasabb csúcsa, de a Howmet-Köfém új keréktermékgyára is ezt a nevet viseli. Attila a 2020 februárjában indult gyártóüzemről és a kapcsolódó ipari informatikai rendszerekről MESél nekünk 15 percben.
11:45 - 12:05
12:05 - 12:30
Misik Zoltán (Com-Forth), Nagy Zoltán (MAM Hungária), Vincze Attila (Howmet-Köfém)
12:30 - 13:40
13:40 - 15:00
13:40 - 14:00
- Megfelelés az egyedi igényeknek - pilot, majd "zöldmezős" megvalósítás
- Technológiaspecifikus kihívások
- Gyártási és kapcsolódó folyamatok támogatása
14:00 - 14:20
14:20 - 14:40
1 Digitális IoT csapatépítés története DENSO.
2 Rögös út bejárása napjainkig, problémák.
3 Felismerés ,irányváltás , aktuális fejlesztési témák.
14:40 - 15:00
15:00 - 15:25
15:25 - 17:00
15:25 - 15:55
Sinka Gabriella (Neticle), Baranyi Szabolcs (Microsoft), Bóna Péter (Com-Forth), Sós András (Com-Forth)
15:55 - 16:15
16:15 - 16:35
16:35 - 17:00
A beszélgetés résztvevői: Gergics Máté (Abacus), Kalamár Sándor (MOL), Sós András (Com-Forth), Baranyi Szabolcs (Microsoft)
17:00 - 19:30
19:30 - 22:00
7:00 - 7:30
Találkozó a recepciónál 7:00-kor, a tervek szerint kb. 30 percet futunk.
8:30 - 9:00
9:15 - 9:30
9:30 - 12:45
9:30 - 10:05
10:05 - 10:25
10:25 - 10:45
10:45 - 11:15
11:15 - 11:45
11:45 - 12:00
12:00 - 12:45
Az ipar 4.0 elsősorban nem technológiai kérdés, nem egy IT projekt. Emiatt a beszélgetés során azokra az emberekre helyezzük a hangsúlyt, akik döntéseket hoznak az ipar 4.0-hoz kapcsolódó rendszerek bevezetéséről, illetve akik felhasználói ezeknek a rendszereknek, adott esetben elszenvedői, mert "nekik jó volt így is eddig". Érdekes kérdés, hogy menedzsment oldalról hogyan lehet rávenni az operátorokat, hogy rögzítsék az adatokat a MES rendszerbe, illetve hogy ki hogyan használja kiértékelésre vagy adott esetben motivációra ezeket az információkat. A beszélgetés résztvevői: Hirschler Judit (Hirschler-Glas), Komáromi Zoltán (Grepton), Németh Gábor (Foxconn). A beszélgetést Szabó Gábor (Microsoft) moderálja.
12:45 - 13:00
13:00 - 14:30
A regisztráció termelő vállalatok ipar 4.0-val foglalkozó delegáltjai számára ingyenes. Az ingyenes részvétel feltételeiről bővebben a regisztrációnál írunk.
[Hol leszünk?]
Helyszín
A 2008-ban nyílt sárvári Spirit Hotel Thermal Spa Magyarország legexkluzívabb 5 csillagos szállodája, mely a festői hét tó közvetlen szomszédságában található. Keleties stílusú szobákkal, mintegy 10000 m2 alapterületű Oázis wellness- és fürdőrészlegével, valamint gyógyászati központjával várja vendégeit.
Budapest felől az M7-es autópályán Balatonakarattyáig, onnan Litér (710-es út), valamint Veszprém irányába a 8-as és 84-es főutakon, vagy az M1-es autópályán Győr irányába a Szombathely, M86-os lehajtóig, onnan az M86-os gyorsforgalmi úton Sárvárig.
Kérjük vedd figyelembe, hogy a konferencia belépői nem tartalmazzák a szállás díját. Szállásfoglalásra önköltségen a visszaigazolásban kiküldött linken keresztül van lehetőséged. Kedvezményes szobaárak: br. 32.900,- Ft / fő / éj Prémium kétágyas szobában, br. 38.900,- Ft / fő/ éj Prémium egyágyas szobában.
Business Formal vagy Business casual
[Sign Up Now!]
Prices
A Smart Factory ConnAction konferencia idén hibrid formában valósul meg, így lehetőséged van a számodra legkényelmesebb módon részt venni rajta: válaszd ki a megfelelő jegytípust és gyere el személyesen, vagy csatlakozz online!
A konferencia személyes látogatói regisztrációja annak az első 100 regisztrált delegáltnak díjmentes, akik hazánkban működő gyárban, az ipar 4.0 bevezetéséhez kapcsolódó automatizálási, informatikai és telekommunikációs rendszereket használnak fel a munkájuk során, továbbá ezeknek beszerzéséről döntenek vagy javaslatot tesznek. A díjmentes keretet meghaladó regisztrálók számára a konferencia díja 95.000 Ft + áfa/teljes rendezvény (mely nem tartalmazza a szállás költségét).
Ezen túlmenően az oktatás és a média képviselőinek korlátozott számban tudunk díjmentes helyszíni részvételt biztosítani.
Az ipar 4.0-hoz kapcsolódó ICT és automatizálási termékek és megoldások szállítói, továbbá a feldolgozóipari kereskedők, értékesítők valamint a konferencia iránt egyéb érdeklődők helyszíni részvételi díja 185.000 Ft + ÁFA (IVSZ tagoknak a részvételi díj 140.000 Ft + ÁFA), mely nem tartalmazza a szállást.
Végfelhasználóként díjmentesen hallgathatod meg az előadásokat otthonod vagy az irodád kényelméből, Szolgáltatóként pedig ezen túl menően kihasználhatod a virtuális networking lehetőségeket is! Ennek részvételi díja 92.500 Ft + ÁFA (IVSZ tagoknak 74.000 Ft + ÁFA).
Szponzorációval, kiállítói lehetőségekkel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!
A regisztráció az idei rendezvényre lezárult. Találkozzunk jövőre is!
[Eventmobi]
Calendar