2020. november 17-20. Online közvetítéssel
6. Smart Factory ConnAction konferencia
[ipar 4.0 konferencia]
ipar 4.0
Az ipari IoT és az ipar 4.0 ma már közismert fogalmak. Mégis komoly kihívást jelent több hazai gyártóipar vállalatnál a bevezetése - és még csak nem is feltétlenül a pénz az akadály!
Az ipar 4.0 bevezetése egyszerre jelenti technológiai, IT, humánerőforrás és menedzsment feladatok tömkelegét. A kihívások dacára mégis érdemes belevágni, ezért az idei konferenciát is annak szenteljük, hogy gyakorlati példák során mutassuk meg az ipar 4.0 bevezetéséhez szükséges folyamatokat, miközben megnevezzük, elemezzük és megoldásokat hozunk a felmerülő buktatókra. Legyen szó akár a társosztályok ellenállásáról, a hozzáértő személyzet vagy a technológia ismeretének hiányáról, illetve a megfelelő kivitelező kiválasztásának nehézségeiről.
Az előadások és beszélgetések keretében nyíltan szembenézünk mindezzel, és ezúttal egy kicsit vissza is tekintünk az elmúlt fél évtizedre: honnan indultunk az ipar 4.0 felé vezető ösvényen, és hol tartunk most.
A Smart Factory ConnAction egy ízig-vérig ipar 4.0 konferencia, melyet idén 6. alkalommal rendezünk meg, ezúttal - a pandémiára és a tervezhetőségre tekintettel - online formában. Az idei év minden szempontból rendhagyó, így most - alkalmazkodva az online formához - több, interaktív workshopot fogunk tartani, az iparági szakértőinkkel pedig visszatekintünk az elmúlt fél évtizedre, hogy mit is adott nekünk az ipar 4.0, honnan indultunk, jelenleg hol tartunk, és hogy mi várható a következő 3-5 évben.
A ConnAction konferenciák során megszokott networking lehetőségek biztosítására ezúttal is gondoltunk, ebben az online tér sem akadályoz meg minket. A konferencia résztvevői közül a legtöbben Hozzád hasonló problémákkal és kihívásokkal néznek szembe, így a rendezvényen használt alkalmazás segítségével érdemes más résztvevőkkel időpontot egyeztetni, és egy gyors 1-1 videó megbeszélés során felvenni egymással a kapcsolatot.
A konferencia keddi napját egészében, valamint a szerda délelőttöt is párhuzamosan zajló, kis csoportos (12-15 fő) szakmai workshopoknak szenteljük. Változatos témaköröket válogattunk Nektek, mint például a biztonságos távoli elérés megvalósítása OT rendszerek esetén, az adatokból való tudás, érték létrehozása vagy hogy mennyibe is kerül az ipar 4.0 bevezetése. Válaszd ki a számodra legrelevánsabbakat, és jelentkezz be az applikáción keresztül! Számítunk az aktív részvételedre!
Idén helyszínhez kötött rendezvény helyett élőben közvetítjük az előadásokat egy online platformon, ahol akár kérdéseidet is felteheted az előadóknak, csakúgy, mintha ott lennél. A workshopokon pedig maximálisan számítunk az aktív részvételedre, hiszen így tud az egész csapat fejlődni, és Te is így tudsz majd a legtöbb tudással kijelentkezni a webmeetingekből.
[ipar 4.0 tapasztalatok]
Speakers
A Smart Factory ConnAction egy igazi ipar 4.0 konferencia. Előadóink nem arról beszélnek, hogy "mi is az az ipar 4.0". Már megvalósult megoldásokat, esettanulmányokat mutatnak be, a panel beszélgetések során a konkrét tapasztalatok megosztása kerül előtérbe.
[Com-Forth Kft., CEO]
[Com-Forth Kft., Alkalmazásfejlesztő mérnök]
[Jabil, Regional IT Director Europe, Electronics Manufacturing]
[Moxa Europe, Head of Cybersecurity]
[GE Digital, Senior product manager]
[GE Digital, Channel Manager Central and Eastern Europe]
[PTC, IoT Sales Business Development Manager - Eastern Europe & Russia]
[Neticle, Marketing Coordinator]
[IDC, Research Manager]
[Com-Forth, Presales & Support mérnök]
[Microsoft, Sr. Industry Executive, Manufacturing]
[Black Cell, CEO]
[GE Digital, Product Manager]
[SAS, Presales Manager]
[Bonafarm, Chief Information Security Officer]
[Legacy, CEO]
[Microsoft, IT Security Advisor]
[Microsoft, Business Application Specialist]
[MOXA, Head of IIoT]
[MOXA, Business Development ManagerIndustrial Automation]
[Howmet, IT&ABS Manager ]
[HBPO GmbH, Technology Innovation Center Director]
[Black Cell, ICS Engineer]
[SAS, Director, SAS Global IOT Practice]
[Festo Kft., Ügyvezető igazgató]
[Datapao, CEO]
[Hiflylabs, Lead Data Scientist]
[AQ Anton, Managing Director]
[Foxconn, Director, Operations and Division Head]
[Menetrend]
Schedule
A Smart Factory ConnAction egy igazi ipar 4.0 konferencia. Itt már nem arról beszélünk, hogy "mi is az az ipar 4.0". Autóipari alkatrészgyártók és más feldolgozóipari szereplők, továbbá a legfontosabb megoldás szállítók már megvalósult megoldásokat, esettanulmányokat mutatnak be, a panel beszélgetések során a konkrét tapasztalatok megosztása kerül előtérbe, hiszen ez az az információ, amit azonnal tudnak használni a résztvevők a munkájuk során.
Főbb témaköreink:
09:15-11:00
A valós idejű OEE mérés és kalkuláció az ipar 4.0 előszobájának is tekinthető, hiszen gyakran a legkisebb költségvetéssel és erőfeszítéssel a legjelentősebb eredményeket lehet elérni. A workshop során összeszedjük azokat a szempontokat, amelyeket mindenképpen érdemes megvizsgálni egy OEE monitorozó rendszer kapcsán, valamint arra is kitérünk, hogy milyen zsákutcák, buktatók merülhetnek fel, illetve hogy mire NE használjuk az OEE mutatót. A workshop maximális létszáma 15 fő. Kamera képpel és hanggal jelentkezzetek be, hogy minél gördülékenyebb legyen a közös munka!
09:15-11:00
The workshop will discuss the main areas where a manufacturing company can create value using advanced analytics / AI, like production quality, predictive maintenance, supply chain optimization, utilities management with a deep dive on production quality / optimization. Use cases from different industries will be discussed, including demo of predictive modelling process and use of machine learning, data visualization, event stream processing. ROI calculation examples will be discussed to help participants initiate similar projects in their companies.
13:30-15:00
A workshop során az OT hálózat működésének azonosítására és felderítésére vonatkozó praktikák, technikák és eszközök kerülnek bemutatásra, amiknek a segítségével minden korábbinál nagyobb rálátást kapunk ipari infrastruktúránkra a biztonság szemüvegén keresztül. A hálózati kommunikáció vizsgálatával és az eszközök viselkedésének modellezésével, visszajelzést kaphatunk az OT hálózatról, az ott zajló folyamatokról, valamint azok biztonsági állapotáról. A kérdések, amiket megválaszolunk: 1. Milyen hálózatok és eszközök vannak az OT környezetében? 2. Milyen sérülékenységeik vannak, és hogyan monitorozzuk őket? 3. Hogyan azonosítsuk a fenyegetettségeket? 4. Milyen eseménykezelési lehetőségeink vannak? Várunk minden kedves érdeklődőt az IT/OT Security előadásunkra!
13:30-15:00
A workshop során egy TCO (teljes életút költség) alapú megközelítést hozunk létre a résztvevőkkel közösen, mindezt az ipar 4.0-hoz kapcsolódó rendszerek bevezetésére és üzemltetésére vonatkoztatva. Fogunk listát írni a különböző nyilvánvaló, és kevésbé magától értetődő költségekről valamint a kockázati tényezőkről - ez a lista várhatóan nem lesz rövid. A végére a résztvevők kapnak egy képet arra vonatkozóan, hogy mi mindenre kell gondolni egy ipari IT rendszer (pl. SCADA, MES, APS stb.) bevezetésekor. A workshop maximális létszáma 15 fő, kamera képpel és hanggal jelentkezzetek be, hogy minél gördülékenyebb legyen a közös munka!
15:00-15:30
15:30-17:00
Korábban az ipar 4.0 térnyeréséből adódóan, idén pedig a pandémia hatására nagymértékben megnövekedett az igény az üzemi OT rendszerek elérését illetően. Ugyanakkor a szürkezónás GSM modemek, a szigorú IT security policyk, a gyakorlati alkalmazhatóság és a kockázatok mérlegelése valamint a széles körben ismert és gyakran nem adekvát használt Teamviewer illetve az újonnan betörésre váró fancy AR/VR megoldások között nehéz megtalálni az ideális megoldást. A workshop célja, hogy minden résztvevő számára kialakuljon egy saját kép arra vonatkozóan, hogy az ő OT rendszereit illetően mi az ideális megoldás a biztonságos távoli elérésre. A workshop maximális létszáma 15 fő, kamera képpel és hanggal jelentkezzetek be, hogy minél gördülékenyebb legyen a közös munka!
15:30-17:00
A világnak nagyszerű megoldásokra van szüksége. Microsoft Power Apps használatával most már bárki gyorsan létrehozhat és megoszthat kevés kódolást kívánó alkalmazásokat. A workshop alatt bemutatót kap arról, hogy építsen fel egy a saját ígényeire szabott alkalmazást Ezt követőem az ingyenes próba verzióval rögtön utána neki láthat elkészítheti.
09:15-11:00
Amikor az ipar 4.0 és az IoT jegyében elkezdtük hálózatba kötni a gépeinket, gyártó berendezéseinket, elképesztő mennyiségű biztonsági rést és kockázatot hoztunk létre. A workshop célja, hogy ezeket az üzemi biztonsági kockázatokat közösen összeszedjük, és megnézzük, hogy a korszerű OT biztonsági megoldások (IPS / IDS) segítségével hogyan növelhető a biztonság egy olyan szintre, ahol már vállalhatóak a kockázatok. A workshop maximális létszáma 15 fő, kamera képpel és hanggal jelentkezzetek be, hogy minél gördülékenyebb legyen a közös munka!
09:00-11:00
Az ipar 4.0 bevezetése nem csak technológiai, de számos egyéb kihívást is rejt magában a vezetők számára. Olyan döntéseket kell hozni, amelyekhez szükség van a gyártástechnológiai, automatizálási és informatikai ismeretekre. Olyan döntéseket kell hozni, amelyek hatással vannak a beosztottakra vagy a már jól bevált folyamatokra. A közös cél érdekében együtt kell működni a felső vezetéssel, a társosztályokkal és a beszálítókkal is, végül el kell fogadtatni az operátorokkal, karbantartókkal, a mérnökökkel, és mindenkivel, aki majd a nap végén használni fogja ezeket a rendszereket. Rá kell venni mindenkit, hogy adatok alapján hozzon döntéseket, hogy felejtse el azt, hogy "így szoktuk", hogy "már 20 éve így csináljuk", és rá kell venni az embereket arra, hogy a viselkedésükben változzanak.
A workshop során ezeket a kihívásokat hozzuk felszínre, és keresünk rájuk közösen megoldást! Maximális létszám: 15 fő. Kérjük, hogy kamera képpel és hanggal jelentkezzetek be, hogy minél gördülékenyebb legyen a közös munka!
13:15-13:30
13:30-13:45
13:45-14:15
Industry 4.0 is at the heart of digital transformation and refers to the intelligent networking of machines and processes for industry using information and communication technology. A promising approach is linked to the interoperable connection of these complex structures. Interaction between machines, products, people, processes and enterprises triggers positive change at every level. For future developments it is crucial to find effective and flexible approaches to link heterogeneous systems and, above all, data structures. This presentation shows how we wish to address the widely discussed topic of interoperability by providing an open approach that is not limited to industrial challenges.
14:15-14:40
Az IDC idén is megkérdezte mind a hazai végfelhasználókat, mind a szolgáltatókat az IoT megoldásokkal kapcsolatos terveikről, a lehetséges felhasználási területekről és a COVID fejlesztésekre gyakorolt hatásáról.
Merre tart a technológia, mit kínálnak a szolgáltatók és mire van szüksége a felhasználóknak?
14:40-15:05
Big Data, Cybersecurity, AI, IoT - az utóbbi években a mindennapok meghatározó fogalmaivá váltak ezek a szavak. A Neticle szövegelemző eszközeivel azt vizsgálta, hogy az utóbbi években a magyar weben, közösségi portálokon, fórumokon milyen kontextusban foglalkoztak a témával, milyen trendeket fedezhetünk fel a tartalomban - vagyis mit gondolnak a területről a felhasználók?
15:05-15:25
15:25-15:45
A beszélgetés során áttekintjük a hazai oktatásban történt fejleményeket az ipar 4.0 kontextusában.
15:45-16:10
Laczkó Katalin - IT és általános menedzsment szakember. Az informatika mellett kiemelten foglalkozik vállalati digitális transzformáció be- és végigveztetésével. Fontos számára a nők helyzete az IT-ban, személyes célja, hogy ledöntse a sztereotípiákat ezen a területen. A ShareIT kezdeményezéssel szeretné, ha jó példát és bátorítást adhatnának, hogy nők is kedvet kaphassanak, és lássák, érdemes az IT-ban is körülnézni, elhelyezkedni, akár karriert építeni.
16:10-16:25
16:25-16:40
Előnyt jelentenek-e az ipar 4.0 megoldások a jelenlegi pandémiás időszakban? Tapasztalatok a múltból, felkészülés a „new normal”-ra.
16:40-16:50
Éveken át, mint nagyvállalati architect dolgoztam gyártóipari ügyfelekkel különböző gyártásautomatizálási projekteken. A termelő ipar digitális érettsége nagyon változatos képet mutat. Vannak akik élen járnak, majd jönnek a taktikus felzárkózók, és akadnak akik még csak most néznek hátra a versenyben. Ez egy gyorsan változó környezet, amiben a digitalizáció nem csak számtalan előnyt kínál, de már adott is. Vannak kiforrott megoldások, amik bevezetése ma már tényleg nem atomfizika. Nem az oroszlánnál kell gyorsabbnak lenni...
16:50-17:45
A beszélgetés során visszatekintünk az elmúlt évtized ipari informatikai fejleményeire, az IoT és az ipar 4.0 térnyerésére, megnézzük, hogy mi valósult meg, mi maradt ígéret, és mi az, ami már feledésbe is merült. A realitások talaján, buzzword-ökön túl. A beszélgetés résztvevői: Laczkó Katalin (Jabil), Vincze Attila (Howmet), Szabó Gábor (Microsoft), Gulyás Gábor (HBPO), Szövényi-Lux Márton (Festo), Tordai Balázs (IVSZ). Moderátor: Bóna Péter
18:15-20:00
Mivel a jelenlegi jogszabályok nem teszik lehetővé, hogy közösen sportoljunk a konferencia előtt, ezért virtuális futásra invitálunk benneteket! Fussatok bárhol és bármikor a rendezvény ideje alatt (na jó, szigorúan 05:00 és 20:00 között). A helyszín és a táv is szabadon választható. Ha szeretnéd, oszd meg teljesítményed az Eventmobi hírfolyamán!
9:00-9:10
9:10-9:40
9:40-10:05
10:05-10:30
10:30-10:50
10:50-11:15
The coronavirus crisis of 2020 has changed the way we work, perhaps forever. Travel bans, lockdowns, and social distancing policies have disrupted business around the world, forcing companies to find new ways to work. The trend toward a more distributed, mobile, and flexible workforce was already clearly apparent, but the crisis has dramatically accelerated this shift and brought the use of digital technology to a new level. Augmented reality technology has the power to boost frontline worker productivity by as much as 50 per cent and reduce human errors by up to a whopping 90 percent. Transforming frontline work is in its early stages, and rapid learning is underway. But the effect on overall productivity may prove to have the greatest digital impact so far.
11:15-11:40
Egy fejlődéstörténetet szeretnék bemutatni arról, hogy nagyjából 5 év alatt milyen utat járt be nálunk az az innovatív gondolatrendszer, amit ma széles körben az Ipar 4.0 gyűjtőszó alatt azonosítunk. 5 évvel ezelőtt az általunk vizionált gyárban olyan automatizált megoldásokat képzeltünk, amelyek legfőbb célja a munkaintenzitás jelentős csökkentése volt. Ennek megfelelően módszeresen vizsgáltuk az értékteremtő folyamatainkat, majd idővel (és gyakorlattal) megértettük, hogy az emberi képességek kiterjesztése sokkal izgalmasabb és hatékonyabb eredményekre mutat.
11:40-12:30
A panel beszélgetés résztvevői: Hagen István (Bonafarm), Fekete Zoltán (Moxa), Melegh György (Com-Forth), Kocsis Tamás (Alverad), Gyebnár Gergő (Black Cell), Bányai Árpád (Microsoft). Moderátor: Bóna Péter
12:30-14:15
14:15-14:30
14:30-14:55
In recent years, the evolution of automation technology together with traditional machine control systems has blurred the boundaries between the OT production world and the IT world. IIoT projects are gaining more momentum but also bring the challenge to everybody in the ecosystem. Not only from technical side but also from a solution perspective. There is not one company which can easily just deliver on these very diverse challenges. That is why Moxa is strongly putting the focus on solutions brought together by a our portfolio of scalable IIoT Gateways combined with a strong network of IIoT partners. In our virtual meeting with you we will show how you can create YOUR IIoT solutions. Easy! Fast! Scalable! We will show you our miniature factory production in which: · Those machines are controlled by Siemens PLCs · Non-invasive as well as invasive data is combined with IIoT sensors from Bosch Connected Devices and Solutions · The plant can be remotely accessed via TeamViewer IoT · the advantages of the cloud connection are leveraged with Schneider EcoStruxure Machine Advisor And all of this is possible and realized through our Moxa IIoT Gateways!
14:55-15:20
Learn how Process Engineers can apply analytics to optimize Production Operations continuously using Proficy CSense, without the need to be a Data Scientist.
15:20-15:50
Present and discuss implemented use cases of advanced analytics (AI / ML) from multiple industries like steel, aluminum, tire, cement, gypsum, drug production with a focus on production quality and process optimization.
15:50-17:00
A panel beszélgetés résztvevői: Gulyás Máté (Datapao), Biró Szabolcs (Hiflylabs). Abrán József (SAS). További résztvevők felkérés alatt. Moderátor: Bóna Péter (Com-Forth).
17:00
9:00-10:30
Live Demo’s of 5 ways in which Process Engineers can apply industrial analytics to optimize Production Operations continuously using Proficy CSense, without the need to be a Data Scientist.
A regisztráció termelő vállalatok ipar 4.0-val foglalkozó delegáltjai számára ingyenes. Az ingyenes részvétel feltételeiről bővebben a regisztrációnál írunk.
[Hol leszünk?]
Online
A kialakult járványügyi helyzet miatt hoztuk meg azt a döntést, hogy az idei rendezvényt online platformra költöztetjük. Szeretnénk, ha a konferencia ennek ellenére sem múlná alul a megszokott színvonalat, ezért mindent megteszünk annak érdekében, hogy ezúttal se maradj le az előadásokról, hogy interaktívan részt vehess a workshopokon, sőt a networking lehetőségekről se kelljen lemondanod. Ezzel kapcsolatban hamarosan több információt osztunk meg.
[Sign Up Now!]
Prices
A Smart Factory ConnAction online konferencia látogatói regisztrációja azoknak a delegáltaknak díjmentes, akik hazánkban működő gyárban, az ipar 4.0 bevezetéséhez kapcsolódó automatizálási, informatikai és telekommunikációs rendszereket használnak fel a munkájuk során, továbbá ezeknek beszerzéséről döntenek vagy javaslatot tesznek.
A díjmentes részvételt a regisztráció után igazoljuk vissza.
A díjmentes regisztrációt az első 150 résztvevő számára tudjuk biztosítani, a 151. regisztrációtól kezdődően 25,000 Ft + ÁFA a részvételi díj. Az ipar 4.0-hoz kapcsolódó ICT és automatizálási termékek és megoldások szállítói, továbbá a feldolgozóipari kereskedők, értékesítők valamint a konferencia iránt egyéb érdeklődők részvételi díja 75,000 Ft + ÁFA a konferencia teljes idejére. Napijegy vásárlására nincs lehetőség.
Ezen túlmenően az oktatás és a média képviselőinek korlátozott számban tudunk díjmentes részvételt biztosítani.
Szponzorációval, együttműködési lehetőségekkel kapcsolatban fordulj hozzánk bizalommal!
A regisztráció az idei rendezvényre lezárult. Találkozzunk jövőre is!
[Eventmobi]
Calendar